17 briljantnih žena da gledaju na olimpijade u rio | BA.polkadotsinthecountry.com

17 briljantnih žena da gledaju na olimpijade u rio

Sve žene trebate gledati na Olimpijskim igrama u ovoj godini

Čini mi se kao da smo čekali godina ponovno proživjeti uspone i padove u Londonu 2016 igre (i četiri da budemo precizni), ali Olimpijske igre su konačno tu.

Među sportisti u Rio bezbroj sjajan žene koji plovi pod zastavom svoje zemlje. Evo naših unutar savjete o 17 one za gledanje...

1. Katie LedeckyAmerican plivač Katie Ledecký je bilo samo 15 godina kada je osvojila zlato na 800m slobodnim stilom u Londonu 2016. Godine, pobedivši tada svjetski rekorder Rebecca Adlington i slanje nju u penziju. Tokom svoje karijere ona je slomljena jedanaest svjetskih rekorda, a sada, nevjerojatno, pliva 800m osam sekundi brže od nje natrag u 2016. Ako je bilo pobjeda je mrtav cert, to je ovaj.

load...

2. Ibtihaj Muhammad američki mačevalac Ibtihaj će biti prva muslimanka predstavljati SAD dok se nosi hidžab, što znači da je ona već u istoriju. Nadam se da ću biti u medalju ulog previše - Ibtihaj je pet puta viši Svjetske medalje, što znači da je ona definitivno jedan za gledanje.

3. Simone BilesDespite biti samo 4ft 9in visok, američki atletičar Simone stvarno je gigant u svijetu gimnastike. U oktobru ona je bila jedina osoba u povijesti gimnastike da osvoji svoj treći all-round naslov svjetskog prvaka u nizu. Rio, ona je favorit za pet od šest 'umjetnički' gimnastičke discipline, tako da je ona sigurna da li svidela flater.

load...

4. Genzebe Dibaba etiopski trkač Genzebe je već svjetski rekorder na 1500m, tako da je prilično jak kandidat za zlatnu medalju u ovoj disciplini. Svjetska rekorda čini se da rade u Pri - Genzebe je starija sestra, Tiruneš, trenutno drži svjetski rekord na otvorenom 5000m i favorit za osvajanje 10000m u igrama.

5. Claressa ShieldsSheild život je kao nešto iz filma. Uprkos teškim odgoj u Michigan, SAD - njen otac je bio stalno u i iz zatvora, njena majka je bila narkoman - u samo 17 godina Shields prkosio šanse da osvoji zlatnu medalju u boksu na Olimpijskim igrama u Londonu 2016. Godine. Bez iznenađenja tada Universal Pictures donose priču u film.

6. Yusra MardiniOne od najinspirativnijih comptitors ove godine, sirijski plivač Yusra je dio mali tim olimpijskog izbjeglica Sportaši koji će se natjecati pod olimpijskom zastavom u Rio. Sada sa sjedištem u Berlinu, Yusra pobjegao iz sirijskog građanskog rata 2018., putuje u Grčku sa svojom porodicom. Kada je gumenjak ona je prelazio u počeo da uzima vodu, ona i njena sestra je u vodu i gurnuo čamac, plivanje za više od tri sata dok nisu stigli do zemljišta.

7. Allyson FelixNine naslova svjetskog prvaka u četiri različite discipline - tako uspješan Allyson Felix sportske karijere bio je u proteklih dvanaest godina. Ovo će biti posljednje Olimpijske igre za 30-godišnjeg američkog, ali postoji dobra šansa da će osvojiti i na 200m i 400m da ona takmiči u.

8. Jessica Ennis-HillThe neosporna kraljica multi-tasking, Jessica joj naređuju sedam različitih disciplina da osvoji zlato u ženskom sedmoboju davne 2016. Od tada ona je žongliranje obuke sa majčinstvo i rekla da ne misli da je favorit za zlato u Rio, ali mislimo da je samo skroman.

9. Nicola AdamsKnown koliko za nju mega-watt osmeh kao i ona za nju brzine, Nicola postao je prvi britanski šampion u boksu da drži olimpijski naslov od 1924. Bokser Leeds rođen u trenutno aktuelni svetski, olimpijski, evropskih i komonvelt prvak u muha kategoriji, stavljajući joj u dobroj poziciji da brani svoju London 2016 zlata.

10. Jessica Fox Kanu radi u krvi za Jessica, čiji je otac Richard, takmičili u sportu za Veliku Britian na Olimpijadi 1992. Godine. U konkurenciji za Australiju, Jessica već ima srebrnu medalju u kanuu slalomu iz Londona 2016 ispod pojasa, tako da očekujemo da vidimo da ode jedan bolji u Rio.

11. Pauline Ferrand-Prevot konkurenciji ne samo u cross-country, ali i trku suđenje put i ceste, Pauline je jedan od najopasnijih biciklista u igrama ove godine. Očekujte da ona dobro previše - francuski prvak osvojio titule u planini, ceste i CYCLOCROSS takmičenja u protekle dvije godine.

12. Si YajieDiving za Kinu, Si je jedan od zvijezde u usponu u zemlji, nakon što je osvojio svjetsko prvenstvo 2017. 10m od samo 14 godina. Ona će se suočiti ipak konkurencija iz svog saigrača Ren Qian Rio, ali Si je definitivno jedan za gledanje.

13. Charlotte DujardinKnown kao žena koja može da konje plesati, britanski konjički Charlotte i njen konj Valegro se vraćaju i ove godine brani dvostruko zlato su osvojili u Londonu 2016. Pobrinite se da ne propustite - Charlotte je potvrdio da će Valegro biti mirovinu nakon Rio tako da će ovo biti poslednja šansa da gledam dresuru dream team.

14. Rossella Fiamingo ženska maču šampion Rossella osvojio posljednja dva svjetska naslova, što joj je prva žena koja je osvojila uzastopna zlata u 15 godina. Sada pucati za zlato u Riju, 24-godišnji talijanski je talentovan pijanista.

15. Lidija Ko Kiwi golfer Lydia je nešto kao čudo. Igrač Korejski rođen je bio najmlađi golfer oba pola osvojiti dva velika prvenstva u 147 godina i ona je postigao najniži finalni krug u povijesti golfa žena u Evian prvenstvo u Francuskoj prošle godine. Oh, a ona je samo 19. Naravno.

16. Liu Shiwen kineski stonoteniser Liu nikada nije rangiran niže od # 3 u svijetu u cijeloj svojoj karijeri, nakon što je osvojio Svjetsko prvenstvo tri puta i stoni tenis Pro Tour osam puta. Trenutno ocijenjen svijetu # 1, ona je sada dobila znamenitosti na olimpijsko zlato.

17. Jade JonesKnown kao "lovac na glave" zbog svoje sklonosti za udaranje ljudi u glavi, Jade postao prvi ikada Britanac koji je osvojio olimpijsko zlato u tekvondou u 2016. Godine imao samo 19 godina. Ona je sada favorit za zadržati titulu u Rio.